Artystka nietuzinkowa i wszechstronnie uzdolniona, która do tej pory dała się poznać jako wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka oraz fotograf.
Jest jedną z niewielu polskich wokalistek, która może pochwalić się czterooktawową skalą głosu.
Dzięki niesamowitemu talentowi zdobyła ogromne uznanie w branży muzycznej, a miliony Polaków pokochały ją za twórczość, charyzmę i niepowtarzalny styl.
Laureatka wielu wyróżnień i nagród muzycznych, w tym m.in.: 6 Fryderyków, 2 Wiktorów, Róży Gali oraz Bursztynowego Słowika.
Wokalistka ma w dorobku artystycznym 16 studyjnych albumów, 300 piosenek, około 40 teledysków oraz kilka tysięcy zagranych koncertów. Pojawiła się również na ponad 100 okładkach gazet.
W związku z premierą „Pinokia”, na kanale Disneya na „YouTube” udostępniono teledysk do ikonicznej piosenki „Milion gwiazd na niebie lśni”, pochodzącej z klasycznej animacji „Pinokio” z 1940 roku. Specjalnie na potrzeby nowej, aktorskiej wersji filmu utwór wykonała Justyna Steczkowska! Internauci nie kryli słów zachwytu nad wykonem piosenkarki, czemu dali upust w komentarzach pod najnowszym teledyskiem Disneya.
Justyna Steczkowska została po raz kolejny trenerką 13. edycji najpopularniejszego telewizyjnego talent show „The Voice of Poland”.
Justyna Steczkowska wyruszyła w kolejną, wielką trasę koncertową. Trasa „Krzysztof Krawczyk – Jak przeżyć wszystko jeszcze raz…” to muzyczne widowisko w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi. Justyna wraz z czołówką wokalistów polskiej sceny muzycznej wykonuje największe przeboje Krzysztofa Krawczyka z towarzyszeniem Royal Symphony Orchestra.
Justyna Steczkowska drugiego dnia 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu świętowała swój wyjątkowy jubileusz 50. urodzin i 25-lecie swojej pracy artystycznej. Opolska publiczność zaśpiewała artystce „Sto lat” i nagrodziła jej występ wielkimi brawami. Recital Justyny Steczkowskiej był prawdziwym muzycznym widowiskiem na światowym poziomie i zachwycił telewidzów co przełożyło się na oglądalność koncertu.
Swoją premierę miał dynamiczny, taneczny teledysk do energetycznego utworu „D.N.A”. Tekst piosenki opowiada o strachu – emocji, która dosłownie „zatruwa nasze DNA”. Kompozycja jest zapowiedzią planowanego na przyszły rok najnowszego studyjnego albumu Justyny. Teledysk zyskał uznanie odbiorców i już po 3 tygodniach przekroczył milion odtworzeń. Utwór jest emitowany w muzycznych stacjach telewizyjnych jak i radiowych.
Justyna Steczkowska we współpracy z synem Leonem, który współtworzy duet Mike&Laurent zaprezentowali klubowy, taneczny utwór pod tytułem „Now”. Piosenka spotkała się z pozytywnym odbiorem słuchaczy trafiając na kluczowe playlisty Spotify.
Justyna Steczkowska razem z innymi artystami, wystąpiła w kolejnym koncercie charytatywnym („Chwała Ukrainie. Dzisiaj Ukraina jest kobietą”) na rzecz Ukrainy na placu Piłsudskiego w Warszawie. Wspólnie z Arkiem Kłusowskim zaśpiewała refleksyjny utwór „Uciekinierzy” pochodzący z płyty Szamanka.
Ukazał się ostatni teledysk do utworu „Szamanka”, który promuje jubileuszowy album Justyny Steczkowskiej o tym samym tytule.
Justyna Steczkowska wzięła udział w wielkim charytatywnym koncercie „Solidarni z Ukrainą”. Artystka zaprezentowała balladę „Wracam do domu” oraz „Dopóki ziemia kręci się”. Justyna swoje wynagrodzenie za występ przekazała na pomoc dzieciom dotkniętym wojną.
Do sieci trafił teledysk do długo wyczekiwanego utworu, przepięknej ballady pod tytułem „Między nami”, który Justyna nagrała w duecie z Beatą Kozidrak. „Między nami” to kolejny singiel z płyty „Szamanka”.
Odbyła się premiera „Szamanki” – 17 studyjnego albumu Justyny Steczkowskiej. To wyjątkowe i niepowtarzalne wydawnictwo, którym artystka pragnie uczcić swój jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Na albumie znalazły się zarówno popowe kompozycje, jak i refleksyjne ballady. Wokalistka zaprezentowała zaskakujące duety (z Beatą Kozidrak, Leszkiem Możdżerem, Arkiem Kłusowskim, LUNĄ czy Marcinem Maciejczakiem), jak i medytacyjne mantry.
Niemałym zaskoczeniem okazała się premiera kolejnego singla zapowiadającego „Szamankę”. Tym razem Justyna oddała w ręce fanów pierwszą z mantr „Ramadasa”, która również wzbogaci jubileuszowy album.
W ostatnim dniu stycznia premierę miał teledysk do „Uciekinierów” – kolejnego singla Justyny Steczkowskiej. Duet z Arkiem Kłusowskim kilka dni wczesniej trafił do streamingu, gdzie zyskał uznanie odbiorców, trafiając na kluczowe playlisty Spotify.
Rok 2021 Justyna Steczkowska zamknęła w swoim stylu – artystycznie. Jego ukoronowaniem okazała się nowa wersja kultowej „Dziewczyny Szamana”. Aranżacja, którą Justyna po raz kolejny zachwyciła odbiorców, wyszła spod palców genialnego pianisty – Leszka Możdżera.
Ukazał się kolejny teledysk zapowiadający jubileuszowy album Justyny Steczkowskiej. Tym razem artystka zaskoczyła fanów duetem z Marcinem Maciejczakiem.
W drugim dniu festiwalu „Polsat SuperHit Festiwal” w Sopocie Justyna Steczkowska wzbogaciła swoim występem koncert „Najlepsi z najlepszych”. Zaśpiewała swój przebój – „Dziewczynę szamana” oraz piosenkę z repertuaru Violetty Villas – „Oczy czarne”.
Dokładnie 25 lat po wydaniu swojego debiutanckiego albumu, Justyna Steczkowska przynosi swoim słuchaczom niezwykły prezent – cyfrową, zremasterowaną wersję wydawnictwa. „Dziewczyna Szamana (2021 Remastered)” pojawiła się na serwisach streamingowych 18 marca. Co więcej – Artystka za tą niespodzianką ukryła dla swoich fanów jeszcze jedną – zapowiedź i przedsprzedaż vinylu, który ukaże się już w czerwcu w limitowanym nakładzie.
Singiel „Miej Odwagę” w formie fizycznej trafił do sprzedaży. Jego okładkę zdobi zdjęcie z jedynej w swoim rodzaju, podwodnej sesji zdjęciowej, w której Justyna uczestniczyła na kilka tygodni przed premierą utworu.
Swoją cyfrową premierę miał najnowszy singiel Justyny Steczkowskiej, zatytułowany „Miej Odwagę”. Kilka dni wcześniej Artystka zaprezentowała go widzom w trakcie swojego gościnnego występu w programie The Voice of Poland, a 29 listopada mogli oni ujrzeć już oficjalny teledysk promujący utwór. Kompozycja jest także zapowiedzią planowanego na jesień najnowszego studyjnego albumu Justyny.
Bez wątpienia jednym z najbardziej niezwykłych, artystycznych przedsięwzięć tak w 2020 roku, ale i w całej karierze Justyny Steczkowskiej, był zarejestrowany w dniu 22 września koncert „Maria Magdalena – Forest Concert”. Obył się on w wyjątkowej scenerii Lasów Państwowych (przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności i z wyjątkową troską o otaczającą artystów przyrodę). Na koncert złożyły się kameralne, choć orkiestrowe wykonania utworów pochodzących z dwóch albumów Artystki: „Marii Magdaleny” (2019) oraz „Animy” (2014). Premiera wydarzenia miała miejsce 15 listopada 2020 roku na oficjalnym kanale Justyny Steczkowskiej na YouTube.
Jedną z okazji do wspólnego świętowania 25-lecia pracy artystycznej Justyny Steczkowskiej był 57. KFPP w Opolu. W trakcie jednego z występów artystka zaskoczyła odbiorców całkowicie nową odsłoną swojego wizerunku scenicznego, którą wzbogaciła wykonanie Medleya („Dziewczyna Szamana”/ „Oko za oko”/ „Za karę”/ „Boskie Buenos”). W drugiej części Festiwalu Justyna po raz kolejny wzbudziła zachwyt, a jej występ i wykonanie utworu „Takie tango” zwieńczone zostało licznymi brawami oraz pełnymi uznania recenzjami.
Niemożność realizacji zaplanowanych tras koncertowych, które miały również być okazją do świętowania 25-lecia pracy artystycznej Justyny Steczkowskiej, nie powstrzymała artystki przed dzieleniem się z fanami swoją twórczością. Efektem jej wytrwałości i pasji stał się pierwszy w jej karierze koncert online, który został zrealizowany w niepowtarzalnej scenerii – na dachu Hotelu Warszawa, w samym sercu stolicy.
Jednym z najwyraźniejszych znamion czasu roku 2020 i towarzyszących mu (w związku z pandemią) nastrojów społecznych jest wyzwanie #hot16challange2. Idea przedsięwzięcia pozwoliła przedstawicielom różnych środowisk – także artystom – stanąć w jednym rzędzie w walce z pandemią. Także Justyna podjęła się realizacji tego wyzwania, czego efektem jest zupełnie nowy teledysk.
Justyna Steczkowska wzięła udział w koncercie upamiętniającym 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Wyjątkowość tego przedsięwzięcia pozwoliła połączyć występy topowych polskich artystów, które odbywały się równolegle w Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Wadowicach i Częstochowie. Wydarzenie było transmitowane przez TVP1, a Justyna Steczkowska we wnętrzach jasnogórskiej bazyliki wykonała utwór „Czarna Madonna”.
Tradycyjnie, w walentynki, Justyna Steczkowska rozpoczęła kolejną, wielką trasę koncertową – 4. edycję „Koncertów Muzyki Filmowej”, które od 2016 roku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i uznaniem widzów, gromadząc przed sceną tysiące odbiorców z całej Polski. Każda kolejna edycja trasy wnosi do projektu coś nowego – i tak też było tym razem, kiedy to widzowie, oprócz największych hitów filmowych, mogli też posłuchać przebojów z najpopularniejszych seriali.
Nie zabrakło zatem przebojów z takich filmów i seriali, jak: Piraci z Karaibów, Star Wars, James Bond, Ojciec Chrzestny, Trędowata, Demony Wojny, Ziemia Obiecana, Psy, Gra o Tron, Miasteczko Twin Peaks czy Wiedźmin.
Trasa koncertowa zaplanowana była na kilka miesięcy i kilkanaście polskich miast, jednak ogólnoświatowa pandemia nie pozwoliła na jej kontynuację. Lutowy koncert był więc jedyną odsłoną 4. edycji „Koncertów Muzyki Filmowej + seriale” w 2020 roku.
W pierwszych dniach stycznia Justyna Steczkowska przywitała się z widzami koncertem „Maria Magdalena. All Is One”. Pierwszy z koncertów odbył się w Teatrze Wielkim w Warszawie, a drugi – w studiu Programu Trzeciego Polskiego Radia (zapis online).
Rok 2019 Justyna Steczkowska wraz z Andrzejem Piasecznym, Kasią Cerekwicką, Kasią Coś i Haliną Młynkovą zamknęła krótką, świąteczną trasą koncertową, którą widzowie poznali jako „Christmas Time! Concert”. Koncerty, prowadzone przez wybitnego aktora i konferansjera – Piotra Polka – pozwoliły widzom poczuć niepowtarzalną magię świąt Bożego Narodzenia oraz cieszyć się dźwiękami największych świątecznych hitów.
Pod koniec listopada (28.11) miała miejsce prapremiera filmu „Jak poślubić milionera?”, w którym Justyna Steczkowska zagrała wyjątkowo intrygującą i jednocześnie zabawną rolę Poli. Na ekranie pojawiła się obok Małgorzaty Sochy, Michała Malinowskiego czy Małgorzaty Foremniak. Film trafił do kin już następnego dnia – 29 listopada.
Jesienną trasę koncertową Justyna Steczkowska rozpoczęła odsłoną 2. edycji koncertów „Tribute to…”. Idea koncertu pozwoliła topowym polskim artystom po raz kolejny spotkać się na jednej scenie i przypomnieć widzom największe, ciągle żywe i ponadczasowe przeboje takich gwiazd, jak: Michael Jackson, Elvis Presley, Whitney Houston, Joe Cocker, James Brown, Dolores O’Riordan (The Cranberries), Chester Bennington (Linkin Park), Freddie Mercure (Queen) oraz Kora (Maanam).
Justyna Steczkowska wzbogaciła swoim gościnnym występem Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German, który odbył się w zielonogórskim amfiteatrze. Druga część Festiwalu poświęcona była pamięci Kory (Maanam). Justyna przypomniała zatem widzom jeden z największych przebojów zespołu Maanam, który też niejednokrotnie gościł na jej albumach („Dziewczyna Szamana”, „XV”) – „Boskie Buenos”. Koncert był transmitowany przez TVP2.
Po ogromnym sukcesie trasy koncertowej „Koncerty Muzyki Filmowej” – widzowie zatęsknili za wykonaniami, którymi zachwycili się przy pierwszej edycji projektu, która miała miejsce w 2017 roku. Dlatego też Justyna wraz z innymi artystami ruszyła w krótką, ale niezwykle intensywną muzyczną podróż, przypominającą największe hity pierwszej odsłony KMF. Tym razem filmowe przeboje, pod szyldem „Koncert Muzyki Filmowej na BIS”, rozbrzmiały m.in. w salach koncertowych w Kołobrzegu, Płocku, Ostródzie, Gorzowie Wielkopolskim czy Wałbrzychu.
W marcu widzowie po raz pierwszy mogli spotkać się z „Marią Magdaleną” na scenie. Pierwszy koncert z trasy koncertowej „Maria Magdalena. All Is One Tour” odbył się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Było to niezwykłe wydarzenie, osnute aurą wyjątkowej atmosfery oraz intensywnych emocji – prawdziwy spektakl dla duszy. Każdy kolejny koncert z tej trasy był przez Justynę przygotowywany ze szczególną dbałością. Aby zapewnić swoim widzom możliwość pełnego przeżywania muzyki, artystka zadbała o to, by koncertom towarzyszyła aura intymności. Zrezygnowała z braw pomiędzy utworami, przygotowała niezwykłe wizualizacje 3D, a także zaprosiła do współpracy Jakuba Rene Kosika oraz Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej.
Koncerty z trasy „Maria Magdalena. All Is One Tour” mieli okazję obejrzeć także widzowie innych polskich miast, m.in.: Poznania, Warszawy czy Rzeszowa.
W Atlas Arenie w Łodzi miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które swoim występem wzbogaciła także Justyna Steczkowska. Koncert „Artyści przeciw nienawiści” jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem – wspólnym głosem polskich artystów, którzy otwarcie, pokojowo, w sposób najpiękniejszy z możliwych sprzeciwili się wszechobecnemu w dobie internetu hejtowi i mowie nienawiści.
Justyna w trakcie koncertu wykonała utwór cieszący się szczególną sympatią widzów – „Wracam do domu”.
Swoją premierę miał wyjątkowy album Justyny Steczkowskiej – „Maria Magdalena. All Is One”. Dwanaście kompozycji składających się na to wydawnictwo, to wyjątkowo refleksyjne utwory, zapraszające odbiorców w daleką, ale też pełną niepowtarzalnych przygód podróż muzyczną. Gwarancją niesamowitych, magicznych przeżyć towarzyszących odbiorowi płyty jest oryginalne połączenie wielkiej orkiestry smyczkowej z muzyką klubową. Współproducentem płyty został Daniel Heath z Los Angeles odpowiedzialny za największe sukcesy Lany Del Rey.
W Walentynki 2019 roku Justyna Steczkowska ruszyła w trzecią już odsłonę Koncertów Muzyki Filmowej. W tej edycji na scenie towarzyszyli jej tacy artyści jak: Natalia Kukulska, Kasia Cerekwicka, Agata Nizińska, Kasia Moś, Tomasz „Tomson” Lach, Grzegorz Hyży, Sławek Uniatowski, Łukasz Zagrobelny, Beata Kozidrak (Gość Specjalny). Zachwycające aranżacje, którymi przez niemal 3 godziny koncertu mogli cieszyć się widzowie, to zasługa Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą Przemysława Pasternaka. Koncert inauguracyjny 3. trasy Koncertów Muzyki Filmowej odbył się w Koszalinie.
Kolejnym niepowtarzalnym spotkaniem z muzyką okazała się trasa koncertowa „Tribute to…”, która rozpoczęła się jeszcze w październiku i trwała dwa miesiące. Była to pierwsza, choć nie ostatnia odsłona tego projektu. Koncert pozwolił przypomnieć widzom najpiękniejsze i najbardziej lubiane utwory Prince’a, Michaela Jacksona, George’a Michaela, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe’go Cockera, Freddie’go Mercury’ego czy Johna Lennona. Wykonali je najwybitniejsi polscy artyści. Oprócz Justyny Steczkowskiej na scenie pojawili się: Janusz Radek, Kasia Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, Tatiana Okupnik, Krzysztof Cugowski, Kasia Moś, Tomasz „Tomson” Lach, Baron i Ania Dąbrowska.
Jesień 2018 roku upłynęła Justynie pod znakiem niepowtarzalnych i wyjątkowych produkcji, które połączyły nie tylko pokolenia, ale i twórców z rozmaitych obszarów kultury. Jednym z takich projektów była seria koncertów upamiętniających postać Grzegorza Ciechowskiego – „Ciechowski – spotkanie z legendą”, które przygotowane zostały przez Adama Sztabę i jego Orkiestrę. Justyna, w trakcie tych koncertów, miała okazję wykonać utwór „Moja krew”.
W Teatrze Roma w Warszawie miała miejsce ostatnia odsłona magicznego i niezwykle kolorowego widowiska. Sierpniowy koncert „Justyna Steczkowska & Orkiestra Cygańska” zwieńczył wielką trasę koncertową, z którą w 2015 i 2016 roku Justyna Steczkowska odwiedziła kilkadziesiąt polskich miast, promując album „I na co mi to było?”.
Po ogromnym sukcesie „Koncertów Muzyki Filmowej”, które w 2017 roku wybrzmiały w wielu polskich miastach, w lutym 2018 roku Justyna ponownie zaprosiła do współpracy najwybitniejszych polskich artystów i wraz z nimi, 14 lutego w Koszalinie, otworzyła drugą odsłonę trasy. Tym razem „2. Koncert Muzyki Filmowej” swoją obecnością uświetnili: Kayah, Piotr Cugowski, Kuba Badach, Igor Herbut, Gabriel Fleszar, Sound’n’Grace. Artyści z nową odsłoną muzyczno-filmowego repertuaru odwiedzili: Koszalin, Zieloną Górę, Lublin, Olsztyn, Warszawę, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków oraz Toruń.
W styczniu 2018 roku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – koncert pt. Lord of the Rings in Concert. W największych polskich halach koncertowych widzowie mieli okazję jeszcze raz przeżyć historię Froda i Drużyny Pierścienia, a co więcej – ich wyprawie towarzyszyła muzyka skomponowana przez Howarda Shore’a, grana na żywo przez ponad 250-osobową orkiestrę. Justyna Steczkowska wystąpiła gościnnie we wszystkich odsłonach koncertu Lord of the Rings in Concert.
Jesienną trasę Justyna Steczkowska rozpoczęła koncertem „Tribute to Leonard Cohen”, w trakcie którego widzowie mieli okazję usłyszeć największe, nieśmiertelne przeboje Barda w zupełnie nowych aranżacjach w wykonaniu Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. Obok Justyny na scenie pojawili się również: Krzysztof Cugowski, Jan Borysewicz, Marek Dyjak oraz Maciej Maleńczuk.
W Teatrze Polskim w Warszawie zakończyła się jubileuszowa trasa koncertowa Justyny Steczkowskiej, w trakcie której artystka wraz z widzami świętowała 15-lecie płyty „Alkimja”. Uświetnieniem wydarzenia stało się uhonorowanie albumu statusem Złotej Płyty.
Z okazji Dnia Kobiet Justyna Steczkowska przygotowała niezwykły prezent dla wszystkich miłośników swojej twórczości. W ten wyjątkowy dzień odbyła się bowiem premiera długo wyczekiwanej płyty „Anima Live” – będącej rejestracją koncertu Artystki podczas występu na żywo w jednej z najpiękniejszych i zarazem najsłynniejszych sal koncertowych w stolicy Wielkiej Brytanii – Katedrze Union Chapel w Londynie.
Koncert zarejestrowany na DVD odbył się 2 października 2015 roku we wnętrzu dziewiętnastowiecznej, gotyckiej katedry, którą wypełniły dźwięki „Animy”. Publiczność miała niepowtarzalną okazję świętować razem z Artystką jej 20-lecie pracy artystycznej. Nie zabrakło więc, oprócz najnowszych kompozycji, koncertowych aranżacji największych przebojów Justyny – „Wracam do domu”, „Grawitacji”, „Sanktuarium” czy „Daj mi chwilę”.
W drugi dzień świąt Justyna razem z zespołem zagościła w wyjątkowym miejscu – Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce. We wnętrzu niezwykłego, barokowego Sanktuarium Artystka zaśpiewała najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W trakcie koncertu nie zabrakło też czasu na symboliczne podzielenie się opłatkiem. Występ został zarejestrowany
i planowane jest jego wydanie na DVD.
W Dąbrowie Górniczej odbył się ostatni koncert akustyczny w 2016 roku. Justyna wraz zespołem, w ramach trasy koncertowej „Justyna Steczkowska Akustycznie”, odwiedziła 20 miast! Symboliczna „dwudziestka” przypomina
o tegorocznym jubileuszu wydania pierwszej płyty Artystki – „Dziewczyny Szamana”.
Na początku grudnia Justyna wzięła udział w wyjątkowej gali upamiętniającej Przemysława Gintrowskiego. Koncert „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie…” nie tylko przypomniał o twórczości barda, ale przede wszystkim pozwolił odświeżyć ponadczasowe wartości drzemiące
w jego utworach. Swoje interpretacje największych dzieł Gintrowskiego, oprócz Justyny, zaprezentowali także m.in.: bracia Cugowscy, Kasia Kowalska i Maciej Miecznikowski. Justyna wykonała utwór „Na zakręcie”, do którego słowa napisała Agnieszka Osiecka. Koncert został zarejestrowany, a jego telewizyjna retransmisja miała miejsce dn. 13 grudnia 2016.
Justyna Steczkowska, wraz z najwybitniejszymi Artystami polskiej sceny muzycznej, rozpoczęła wielką trasę koncertową. Koncerty Muzyki Filmowej. Odwiedziła największe polskie miasta – m.in. Koszalin, Wrocław, Gdynię, Poznań, Szczecin, Olsztyn… W roku 2016 odbyło się łącznie 9 Koncertów Muzyki Filmowej. Na scenie, obok Justyny, widzowie mieli okazję podziwiać Andrzeja Piasecznego, Krzysztofa Kiljańskiego, Mietka Szcześniaka, Janusza Radka oraz Krzysztofa Cugowskiego. Niezwykłe show okazało się wielobarwnym spektaklem zarówno dla uszu, jak i oczu odbiorców. Artyści zachwycili interpretacjami największych przebojów filmowych. Nie zabrakło motywów z tak kultowych produkcji, jak: „GoldenEye”, „Notting Hill”, „Bodyguard”, „Król Lew”, „Frantic”, „Gladiator”, „Władca Pierścieni” czy „Titanic”.
Koncerty Muzyki Filmowej odbywały się z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą Tomka Szymusia, a scenografię do każdego
z nich tworzyły wizualizacje wyświetlane na ogromnych telebimach. Wspaniałe orkiestracje uzupełniane były zachwycającymi układami choreograficznymi, które przygotował Tomasz Barański.
Bałkańskie brzmienie cygańskiej muzyki, niezwykły głos Justyny i do tego fenomenalni tancerze w choreografii przygotowanej przez Tomasza Barańskiego – to wszystko stało się receptą na niezapomniany wieczór
z cygańską królową. Justyna w roli uwodzicielskiej i zmysłowej femme fatale rozgrzała sopocką publiczność i porwała ją do tańca. Zabawa, okraszona tekstami utworów z płyty „I na co mi to było?”, kolorowymi wizualizacjami
i prawdziwą, cygańską muzyką (na scenie oprócz Justyny i tancerzy pojawili się także muzycy Tsigunz Fanfara Avantura), okazała się również niezwykłym, energetycznym show! Koncert „Justyna Steczkowska & Orkiestra Cygańska”, który odbył się na scenie Opery Leśnej w Sopocie, został zarejestrowany. W planach Artystki jest wydanie go na DVD.
W ostatni dzień lipca na scenie Opery Leśnej w Sopocie Justyna Steczkowska dostąpiła wyjątkowego zaszczytu. Razem z nią, we wspólnym koncercie, wystąpił hiszpański tenor – Maestro Jose Carreras. Artyści zachwycili sopocką publiczność. Do historii polskiej muzyki przejdą ich wspólne wykonania znanych utworów w nowych, przygotowanych specjalnie na tę okazję, orkiestrowych aranżacjach. Wśród muzycznych duetów nie zabrakło takich tytułów, jak chociażby „En Aranjuez con tu Amor” czy „Amigos para siempre”. Widownia nie kryła wzruszenia, a i sam Jose Carreras nie szczędził Justynie komplementów.
Czwarty, ostatni dzień 21. Festiwalu Gwiazd
w Międzyzdrojach przyniósł wyjątkowe wydarzenie. Na Promenadzie Gwiazd, w trakcie specjalnie na tę okazję przygotowanej uroczystości, odsłoniętych zostało sześć nowych odcisków dłoni – wśród nich także i ten z podpisem Justyny. Obecność na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach jest wyjątkowym wyróżnieniem stanowiącym uhonorowanie wieloletniej artystycznej pracy Justyny Steczkowskiej.
„Śpiewnik Pana Wasowskiego”, w swojej ostatniej w historii spektaklu odsłonie, otworzył 21. Festiwal Gwiazd
w Międzyzdrojach. Na scenie, oprócz Justyny Steczkowskiej
i Wojciecha Malajkata, nie zabrakło również chóru Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego.
W trakcie 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2016 odbył się koncert finałowy Plebiscytu ZŁOTE OPOLE.
W trakcie pierwszego etapu eliminacji, spośród 53 utworów, publiczność wybrała swoich faworytów. Na liście, obok dwudziestu pozostałych, znalazła się „Dziewczyna Szamana”. Dzięki temu Justyna Steczkowska miała okazję po raz kolejny wystąpić na deskach opolskiego amfiteatru, prezentując w finałowym koncercie „Złote Opole 2016” jeden ze swoich największych przebojów.
W warszawskim Teatrze Syrena odbyła się ostatnia odsłona wyreżyserowanego przez Krzysztofa Jaślara „Śpiewnika Pana Wasowskiego”. Widowisko, które powstało w hołdzie Jerzemu Wasowskiemu, w humorystyczny sposób przypominało o wiecznie aktualnej w treści twórczości „Kabaretu Starczych Panów”. Justyna Steczkowska
i Wojciech Malajkat bawili, wzruszali i zachwycali widzów przez ponad trzy lata – spektakl nie schodził z afisza od 2013 roku.
Premierowy koncert z trasy „Maria Magdalena” odbył się w marcu we wrocławskim klubie „Eter Club”. Po raz pierwszy publiczność miała okazję usłyszeć na żywo utwory z projektu „Maria Magdalena – All Is One”. Zachwycającej, klubowej aranżacji doczekały się również utwory z albumu „Anima” („Kochankowie syreny”, „Szachmistrz”, „Wybaczcie mnie złej”, „Leć”) oraz „XV” („Kryminalna miłość”). W trakcie koncertu, który dzięki ekranom multimedialnym był także wyjątkowym widowiskiem wizualnym, za konsoletą stał Jakub Rene Kosik
Na początku marca Justyna wystąpiła gościnnie w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. W trakcie koncertu „Pawbeats – Orchestra”, promującego drugi album Marcina Pawłowskiego, publiczność miała okazję wysłuchać Artystki w dwóch utworach. Pierwszym była „Dziewczyny Szamana”, która wybrzmiała w nowej aranżacji przygotowanej przez Krzysztofa Herdzina. Natomiast drugim – skomponowany przez Pawbeats’a „Afekt”, który również znalazł się na płycie „Pawbeats – Orchestra”. Koncert został zarejestrowany i doczekał się wydawnictwa DVD.
Justyna razem z zespołem ruszyła w jubileuszową trasę koncertową – „Justyna Steczkowska Akustycznie” – która przypomina o dwudziestej rocznicy wydania pierwszego albumu Artystki – „Dziewczyny Szamana”. Jednak w trakcie koncertów widzowie mogli usłyszeć nie tylko akustyczne aranżacje utworów pochodzących z wydanej w 1996 roku płyty, ale również z kolejnych (m.in. „Daj mi chwilę”).
Na początku roku Justyna po raz kolejny udzieliła wsparcia wyjątkowej akcji Jurka Owsiaka. Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała swoje niezwykłe dzieło – wydany w edycji limitowanej album „Maria Magdalena – All Is One”.
Rok 2015 Justyna zakończyła mocnym, charytatywnym akcentem. Był nim udział w dwóch projektach, które zaowocowały wyjątkowymi kalendarzami. Pierwszym z nich był „Kalendarz Dżentelmeni” i jego jubileuszowa edycja pt. „Wszystko co najważniejsze w życiu”, którego inicjatorem od wielu lat jest Olivier Janiak. Drugim – kalendarz „I…taki świat jest piękny”, nad którego powstaniem czuwała fundacja Omeny Mensah – Omenaa Foundation.
Premiera charytatywnego singla – „Sny domowe, sny anielskie”. Justyna Steczkowska w duecie z Arturem Andrusem po raz kolejny podjęła walkę
o losy Ośrodka „UFNOŚĆ” w Częstochowie. Artyści dochód ze sprzedaży świątecznego singla w całości przekazali na rzecz domu pomocy dzieciom chorym i porzuconym.
W ICE Kraków Congress Centre odbył się premierowy koncert w ramach cygańskiej trasy koncertowej – „Justyna Steczkowska & Orkiestra Cygańska”. Na scenie, oprócz Artystki i jej zespołu, pojawili się muzycy Tsigunz Fanfara Avantura oraz tancerze. Koncert ten zapoczątkował wyjątkową trasę, wzbogaconą multimediami, magiczną grą świateł oraz szalonym tańcem na scenie. W trakcie występu widzowie mieli okazję zobaczyć niezwykłe widowisko i wysłuchać na żywo wszystkich kompozycji z płyty „I na co mi to było?”.
Po roku głębokiej refleksji, który upłynął Justynie pod znakiem i przy dźwiękach „Animy”, nadszedł czas na prawdziwe, cygańskie szaleństwo! Płyta „I NA CO MI TO BYŁO?”, zawierająca 12 kompozycji muzycznych przygotowanych przez Bobana i Marko Marković, to kolejna, zupełnie nowa odsłona artystycznego „Ja” Justyny. Teksty do wszystkich utworów znajdujących się na płycie napisał Filip Łobodziński.
W siedzibie resortu Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się uroczystość wręczenia medali „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Z rąk Minister, prof. Małgorzaty Omilanowskiej, te wyjątkowe wyróżnienia odebrało 26 twórców, którzy
w szczególny sposób przysłużyli się budowaniu polskiej kultury. Wśród uhonorowanych odznaczeniami znalazła się również Justyna Steczkowska. Brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, który został jej nadany, potwierdza nie tylko wyjątkową rolę Justyny w polskiej kulturze, ale również jej stałą obecność
i uczestnictwo w tworzeniu dziedzictwa narodowego.
Profesor Omilanowska, kierując do laureatów słowa uznania, wspomniała o najważniejszej, z punktu widzenia dziedzictwa kultury, roli artysty: „Każdy twórca jest przewodnikiem, który prowadzi przez kulturę. I to przewodnictwo musi trafić do serc
i umysłów ludzi o bardzo różnych poglądach, gustach
i preferencjach”. Te słowa chyba najpełniej i najtrafniej opisują dotychczasową, ponad 20-letnią pracę artystyczną Justyny.
Rok 2015 upłynął Justynie Steczkowskiej pod znakiem intensywnej pracy oraz dwóch, niezwykle ważnych tras koncertowych. Na początku roku odbyły się ostatnie koncerty z trasy „Anima”, promującej album o tym samym tytule. W kwietniu Artystka powróciła z nową trasą – „Nie jestem tym kim byłam…”. Koncerty te były artystycznym podsumowaniem minionych 20 lat i dotychczasowej pracy artystycznej.
Trasę koncertową podsumowującą 20-lecie pracy artystycznej Justyna zakończyła w Katedrze Union Chapel w Londynie. W tak mistycznym
i przepełnionym tajemnicą miejscu zarówno utwory z „Animy”, jak
i wcześniejszych płyt Artystki zabrzmiały w szczególny sposób.
Cały koncert był rejestrowany.
Justyna Steczkowska otrzymała statuetkę i tytuł SuperArtystki. Jest to szczególna nagroda przyznawana
w Konkursie SuperJedynek w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Stanowi wyraz wyjątkowego uznania ze strony fanów oraz szerokiej publiczności.
Justyna, jako jedyna Artystka reprezentująca Polskę, pojawiła się na Festiwalu w Pekinie – „Meet in Beijing Arts Festival 2015”. Jej występy podbiły serca publiczności! W organizacji całego wydarzenia wsparcia Artystce udzielił Instytut Adama Mickiewicza.
W ręce odbiorców przekazany został wyjątkowy projekt, który Justyna Steczkowska, wraz z innymi twórcami, zrealizowała pod pseudonimem „MARIA MAGDALENA”. Przez długi czas dzieło to oraz towarzyszące mu przedsięwzięcia spowite były woalem tajemnicy. Projekt, w postaci albumu muzycznego oraz dzieła filmowego, został przekazany odbiorcom całkowicie za darmo na stronie www.mm-allisone.com. To wyraz bezgranicznej i bezinteresownej miłości Justyny oraz współtworzących z nią projekt artystów do sztuki i fanów.
W Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbył się koncert upamiętniający postać Grzegorza Ciechowskiego. Nowe aranżacje największych dzieł producenta przygotował Adam Sztaba. Justyna wykonała utwór pt. „Moja krew”. Podsumowaniem całego projektu stało się dwupłytowe wydanie (CD + DVD z zapisem koncertu) – „GRZEGORZ CIECHOWSKI – Spotkanie z Legendą”.
„ANIMA”… czyli dusza zaklęta w melodiach.
Justyna Steczkowska powraca ze swoim nowym albumem, który jest nie tylko wyjątkową podróżą po świecie dźwięków, ale przede wszystkim opowieścią o wędrującej duszy, którą Artystce udało się wyrazić najpiękniejszymi dźwiękami. To także pełna ukrytych znaczeń historia, która stawia przed odbiorcami wiele trudnych pytań. Odpowiedzi na nie ukryte zostały pomiędzy wersami opowieści o człowieku w kontekście wszechświata.
„Anima” to płyta przenikliwa, zmysłowa, emocjonalna i… nieustannie magiczna.
Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji, do których teksty przygotowali przepełnieni wrażliwością, niezwykle utalentowani twórcy nowego pokolenia, m.in. Katarzyna Nosowska, Bela Komoszyńska, Ifi Ude oraz Michał Pańszczyk. Nagrań wszystkich utworów, przy współudziale Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective, dokonano w Alvernia Stiudios – jednym z najnowocześniejszych studiów na świecie.
Jesienią 2014 roku Artystka wyruszyła w swoją jubileuszową trasę koncertową pt. „Magia trwa…”. Wydarzenie promujące 20-lecie pracy artystycznej Justyny cieszyło się ogromnym uznaniem widzów. Mogli oni nie tylko przypomnieć sobie największe przeboje i najlepiej znane utwory Justyny Steczkowskiej, ale także rozpocząć z Artystką podróż w zupełnie nowe obszary…
Na scenie Opery Leśnej w Sopocie, w ramach Polsat Sopot Festiwal 2014, odbył się wyjątkowy recital Justyny z okazji 20-lecia pracy artystycznej.
Justyna wystąpiła gościnnie w poznańskim koncercie Placido Domingo. Koncert zorganizowano z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II. Artystka wraz z Domingo wykonała utwór „Abba Ojcze”, do którego słowa napisał ojciec Jan Góra.
Dwa lata po premierze jubileuszowego albumu „XV” Justyna Steczkowska powróciła z nowym utworem zatytułowanym 'Terra”. W kwietniu 2014 roku fani mieli okazję zachwycić się wyjątkowym teledyskiem, który jednocześnie stał się zapowiedzią nowego, przygotowywanego na kolejny rok wydawnictwa.
Na początku 2014 roku Justyna Steczkowska po raz kolejny zasiadła w fotelu jurora i trenera programu „The Voice of Poland”. Była to czwarta edycja programu. Tego samego roku, jesienią, Artystka powróciła do projektu – również w roli jurorki i trenerki, tym razem 5. edycji „The Voice”.
Jesienno-zimowy okres zamykający rok 2013 r. Justyna Steczkowska spędziła przede wszystkim na deskach „Teaatru Syrena” w Warszawie, grając w spektaklu „Śpiewnik Pana W.”. Widowisko muzyczno-teatralne cieszyło się przez wiele sezonów tak dużym zainteresowaniem widzów, że nie schodziło z afiszu jeszcze przez kolejne 3 lata.
W październiku 2013 r. Justyna Steczkowska została uhonorowana statuetką Bursztynowej Róży, która przyznawana jest osobom aktywnie zaangażowanym w działalność charytatywną.
W maju 2013 r. miała miejsce premiera płyty „Puchowe Kołysanki 2”. To druga edycja, zawierająca utwory napisane z myślą o najmłodszych (ale nie tylko!). Justyna Steczkowska zadbała o to, aby wydawnictwo od pierwszego do ostatniego utworu wypełnione było kojącymi dźwiękami. Ogromną niespodzianką okazała się również bajka o Rudolfie – jedynym i wyjątkowym! – czytana przez samą Artystkę.
Podczas oficjalnej konferencji prasowej potwierdzony został udział (w roli trenera i jurora) Justyny w drugiej edycji programu „The Voice of Poland”! Ku uciesze wielu fanów artystka już niebawem miała zasiąść w słynnym obrotowym fotelu u boku Marka Piekarczyka, Patrycji Markowskiej oraz Tomsona i Barona z zespołu Afromental.
Styczeń Justyna rozpoczęła przyłączając się po raz kolejny do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – corocznej inicjatywy Jurka Owsiaka.
Jesienią 2012 roku jubileuszowy album Justyny Steczkowskiej – „XV” uzyskał status „Albumu Roku”, zdobywając tym samym „Róże Gali”.
Justyna wystąpiła jako gość specjalny z Polską Filharmonią Kameralną Sopot podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic, upamiętniającego w 2012 roku kompozycje Wojciecha Kilara. Niezwykle przyjemną konsekwencją owego wieczoru było późniejsze zaproszenie artystki do udziału w orkiestrowym koncercie z muzyką wybitnego polskiego kompozytora, który odbył się w Toronto.
„XV” zebrała fantastyczne recenzje krytyków i fanów. Promocja albumu rozpoczęła się w wyjątkowy sposób. Pierwsze wykonanie na żywo miało miejsce w… Rydze! Łotysze, którzy wypełnili po brzegi tamtejszą Operę Narodową, mieli okazję zobaczyć Justynę w trzech odsłonach podczas jednego koncertu. Kolejne koncerty miały miejsce w całej Polsce, zaczynając od Warszawy.
Premiera jubileuszowego albumu „XV”. Dwupłytowe wydanie, w niczym nieprzypominające klasycznego „best of”, trafiło na półki sklepowe. Oprócz zupełnie nowych, muzycznych odsłon doskonale znanych utworów, Justyna przygotowała dla fanów także kilka nowych kompozycji.
Justyna została ambasadorką Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci – to jedyny taki stacjonarny ośrodek w Polsce. Opiekuje się nie tylko chorymi dziećmi, ale także ich rodzinami, zapewniając im wsparcie psychiczne
i materialne.
Projekt, zapoczątkowany przez Agnieszkę Szczepaniak, który na początku swojego istnienia realizowany był głownie w formie koncertów, doczekał się swojego oficjalnego wydawnictwa. Na płycie „Ale Szopka!” znalazły się też kompozycje, które swoim głosem wzbogaciła Justyna Steczkowska.
W lutym 2011 roku swoją premierę miał album „Mezalianse”, który jest swoistym hołdem dla twórczości Kabaretu Starszych Panów. Justyna przygotowała to wydawnictwo razem z Maciejem Maleńczukiem, którego również można usłyszeć na płycie.
Justyna niemal prosto z woodstockowej sceny weszła na deski sceny toruńskiej i wystąpiła u boku światowej sławy tenora – Jose Carrerasa.
Justyna po raz kolejny została zaproszona na Przystanek Woodstock i kolejny raz przystankowa scena okazała się dla Justyny łaskawa. Udany występ zaowocował wieloma pochlebnymi recenzjami. Wśród nich znalazła się ta nad wyraz wyjątkowa, płynąca z ust samego lidera zespołu Papa Roach. Artysta pochwalił Justynę za unikatową kreację sceniczną. Nigel Kennedy stwierdził z kolei, że koncert Artystki był… po prostu „zajebisty”! 🙂
Na scenie usytuowanej na rynku w Rzeszowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – koncert Justyny i Mimofonów
z okazji 15-lecia pracy artystycznej. To właśnie na nim premierowo można było usłyszeć projekt „15” i zobaczyć show przygotowane na koncert Przystanek Woodstock 2010!
Stworzony przez Macieja Michalskiego teledysk do piosenki „Kim tu jestem” przyniósł wiele, być może nawet więcej, niż ktokolwiek wówczas przypuszczał… Zgłoszony po kilku miesiącach od premiery do konkursu OGAE Video Contest („teledyskowa Eurowizja”) bez trudu wygrał, zostawiając
w tyle m.in. Davida Guettę.
Justyna zawsze z wielkim zaangażowaniem wspierała przeróżne akcje charytatywne. Jedną z nich był projekt Oliviera Janiaka – „Muzyka z Serca”. Na rzecz tego przedsięwzięcia Justyna wykonała w duecie z Pawłem Małaszyńskim utwór „Hungry Love”.
W tym samym roku do rąk Justyny powędrował zaszczytny Diamentowy Mikrofon – nagroda Zarządu Polskiego Radia przyznawana wybitnym twórcom radiowym.
Justyna została pierwszą artystką w historii polskiej estrady, której koncert promujący nową płytę transmitowany był na żywo przez internet. Show odbyło się w Toruniu.
Pierwszą dziesiątkę w dyskografii Justyny zamyka album „TO MÓJ CZAS”.
Za produkcję krążka odpowiadał Viktor Rakonczai – węgierski kompozytor i producent, laureat wielu prestiżowych nagród, w tym m.in.: European Golden Artist Award, Artisjus Composer Of The Year czy VIVA Comet.
Na rynku ukazał się dziewiąty album Artystki pt. „PUCHOWE KOŁYSANKI”.
Puchową zawartością było dziesięć, skomponowanych przez Justynę kołysanek dla dzieci. Płyta szybko uzyskała status złotej, a część dochodów ze sprzedaży tego albumu została przeznaczona na Fundację TVN „nie jesteś sam”.
Dokładnie w Dniu Dziecka, 1 czerwca, światło dzienne ujrzała płyta „Daj mi chwilę”. Wydawnictwo to spotkało się z tak ciepłym przyjęciem ze strony fanów, odbiorców i krytyków, że niedługo po swojej premierze doczekało się również Edycji Specjalnej, wzbogaconej DVD z dodatkowymi materiałami.
Artystka zaprezentowała się na XII PRZYSTANKU WOODSTOCK.
Jej występ do końca owiany był tajemnicą, a dane personalne – skrywane pod znajomo brzmiącym pseudonimem „Gravitations”. Show wzbudziło ogrom entuzjastycznych komentarzy
i obiło się szerokim echem w branży muzycznej.
W Kieleckim Centrum Kultury odbyło się widowisko teatralno-muzyczne, rejestrowane przez TVP2, podczas którego Justyna zaprezentowała utwory ze swojej płyty pod tytułem „Femme Fatale”. Spektakl ten znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych koncertów telewizyjnych w Europie i został nagrodzony Różą Montreux (Festiwal Złotej Róży – Rose d’Or).
Na rynku pojawiła się płyta pt. „FEMME FATALE”. Album jest swoistym hołdem Artystki, który składa ona wielkim diwom XX wieku, m.in.: Annie German, Ewie Demarczyk, Edith Piaf czy Milvie. Na krążku „Femme Fatale” znalazły się ich utwory („Tańczące Eurydyki”, „Karuzela z Madonnami”, „Tłum”, „La Cumparsita”), które Justyna zdecydowała się zaśpiewać na nowo.
Premiera płyty „ALKIMJA”.
Za ten album Justyna otrzymała (kolejnego w swojej karierze) Fryderyka w kategorii „Album Roku – Etno/Folk”.
Premiera płyty pt. „MÓW DO MNIE JESZCZE”, którą Justyna nagrała w duecie z Pawłem Delągiem.
Znalazły się na niej wiersze wyjątkowych poetów, w tym m.in.: Cypriana Kamila Norwida, Williama Szekspira oraz Kazimierza Przerwy-Tetmajera.
„Pożegnanie jesieni” – trasa koncertowa z Tomaszem Stańko.
Oficjalny soundtrack filmu „Na koniec świata” miał swoją premierę i ukazał się na półkach sklepowych. Muzykę skomponowała Justyna Steczkowska oraz Antoni Łazarkiewicz. Na płycie znalazł się także utwór promujący obraz kinowy, o tym samym tytule – „Na koniec świata”.
Ciekawostką dla fanów może być fakt, iż singiel promujący wydawnictwo (również dostępny w formie fizycznej), zawierał trzy, nieopublikowane na soundtracku kompozycje.
Justyna zagrała główną rolę kobiecą u boku Aleksandra Domagarowa w filmie Magdaleny Łazarkiewicz pt. „Na koniec świata”.
Wygrana w międzynarodowym konkursie Le Prix Découvertes RFI Est 1997 organizowanym przez Radio France International (RFI), w którym udział wzięło 142 artystów z 15 krajów. Justyna zdobyła nagrodę w kategorii „Odkrycie Wschodu”.
Odbyła się premiera drugiej płyty, zatytułowanej „NAGA”. Jej producentem, podobnie jak pierwszej, był Grzegorz Ciechowski. Album osiągnął status platynowej płyty.
Cały rok 1996 należał do Justyny – potwierdziła to Gala Fryderyków, która odbyła się na początku roku 1997.
Wówczas to – zdobywając aż pięć statuetek Fryderyk’96 – Artystka ustanowiła absolutny rekord. Na Gali została nagrodzona w następujących kategoriach: Wokalistka Roku, Album Roku, Piosenka Roku, Fonograficzny Debiut Roku oraz Teledysk Roku („Oko za oko”).
Początek roku 1997 zaowocował również Nagrodą Wiktor’96. Justyna zdobyła ją w kategorii „Najlepsza piosenkarka i artystka estrady”.
Ukazała się debiutancka płyta pod tytułem „DZIEWCZYNA SZAMANA”. Album zyskał status platynowej płyty.
Występ Justyny na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamm w Szwecji z piosenką „Moja intymność” zakończył się dla niej zdobyciem Grand Prix. W tym samym roku wystąpiła również na Festiwalu w Sopocie (XXXIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot 1995). Wykonała wówczas dwie nowe piosenki – „Dziewczynę Szamana” i „Wrogu mój”. Jej występ został uhonorowany nagrodą dziennikarzy.
W roku 1995 Justyna nawiązała współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, pod okiem którego rozpoczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem.
Oba te sukcesy – zarówno wygrana w „Szansie na sukces”, jak i opolskim Grand Prix – przyczyniły się do wyboru Justyny Steczkowskiej na reprezentanta Polski podczas 40. Konkursu Eurowizji, odbywającego się
w Dublinie w 1995 roku. Wykonała wówczas piosenkę pt. „Sama”.
Nagrodą za zwycięstwo w „Szansie na sukces” był udział w Koncercie Debiutów w Opolu. Wykonała utwór „Moja intymność”, który przyniósł jej zwycięstwo – opolskie Grand Prix – Nagrodę im. Anny Jantar. Wówczas Irena Santor wypowiedziała o Justynie pamiętne słowa. Jej ówczesny apel – „Nie zgubmy tej perły” – brzmi dzisiaj niezwykle wymownie.
Przełomowym momentem w jej karierze był udział w pierwszej edycji programu „Szansa na sukces”, w finale którego brawurowo wykonała utwór zespołu Maanam pt. „Boskie Buenos”.
Justyna Steczkowska urodziła się w Rzeszowie – jako czwarte
z dziewięciorga dzieci Danuty i Stanisława Steczkowskich.
W 1990 roku ukończyła liceum z wyróżnieniem, a w nagrodę zagrała
z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Rzeszowskiej „II Koncert smyczkowy d-moll op. 22” Henryka Wieniawskiego.
Cookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |