FacebookYoutubeInstagramSoundcloudSpotify
Gościnnie

YeShe

Yeshe to projekt Antoniego Gralaka, znakomitego trębacza obecnego na krajowych scenach od ponad dwudziestu lat. Yeshe uderza przede wszystkim metalicznym, drum’n’bassowym rytmem: on właśnie stanowi trzon tych długich, transowo rozciągających się kompozycji. Gdzieś między jego gęstymi uderzeniami przemykają się wątki etnicznych harmonii rodem z południowo – wschodniej Azji, neurotyczna piosenka znakomicie, jak zwykle zresztą, wykonana przez Wojciecha Waglewskiego czy wreszcie nienachalne paralele z mroczniejszymi wariantami hip hopu.

Mimo wszechstronności samego lidera, a także wyrazistych osobowością współtworzących album muzyków (Piotr Pawlak, Andrzej Rajski, Justyna Steczkowska, Stanisław Sojka czy wspomniany Waglewski) cały materiał utrzymany jest w bardzo spójnym i jednorodnym klimacie. Ważny w nim jest rytm i atmosfera, a nie artystyczny ekshibicjonizm tak przecież charakterystyczny dla jazzu.

„Yeshe” to mądra płyta dojrzałego artysty – pozbawiona ekscesów i dźwiękowych eksperymentów, ale świadomie i czujnie wykorzystująca ekscesy i eksperymenty ostatnich lat.

Justyna zaśpiewała gościnnie w utworze pod tytułem „Fabryka szczęścia”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz